Elektrostatik Filtre Bacasız Havalandırma

Dumanı yakıp yok eden kokuyu önleyen elektrostatik filtre ünitesi

Elektrostatik Filtre Nedir?

 

Elektrostatik  filtreler iki akışlı elektrostatik kül tutuculardan baca gazındaki külleri elektrik alanından faydalanarak tutarlar. Kapalı bir gövde içerisinde teşkil edecek şekilde, sac levhalar yerleştirilmiştir.

Bu levhalar arasında teller gerilmiştir. Her bir akış yarım toz tutucu olur. Her yarım toz tutucu için 380 V’luk DC akıma çeviren 225 kVA gücündeki bir transformatör redresör grubundan sağlanır. 

Elektrofiltredeki teller (-) elektrot, sac levhalar (+) elektrotlardır. Elektrotlara gerilim uygulanınca tellerden çıkan elektronlar yüksüz olan toz tanelerine çarparak onları (-) iyon haline getirirler. (-) yüklü tozlar, (+) yüklü elektronlar tarafından çekileceğinden toz taneleri sac levhalara yapışır ve gazdan ayrılır.

Levhaları tozlardan silkelemek için kam düzeni vardır.

Kam vasıtası ile plakalar belirli periyotlarda silkelenir. Kamlara bu hareketi elektrik motorları sağlar. Silkelenen küller elektrofiltre altındaki kül silolarına boşalır.

İçerisindeki gaz ise cebri çekme vantilatörü vasıtasıyla 160 'C civarında bacadan dışarıya atılır. Elektrofiltrelerin verimi yaklaşık %85’ dir.

Aktif karbon filtre ile birlikte kullanılmaşarı halinde yağ duman ve koku sorununu %99 oranında çözebilen bacasız havalandırma olarak kullanılabilirler. 

elektrostatik filtre nasıl çalışır bizler bunu defalarca deneyimledik.

fabrika baca filtreleri çalışma prensibini uygulamalarımızda iyileştirmeler yaparak çok iyi noktalara getirdik.

elektrostatik filtre nedir

elektrostatik filtre fiyatları

elektrostatik filtre çalışma prensibi

elektrostatik filtre izmir

elektrostatik filtre sistemleri

ikinci el elektrostatik filtre

elektrostatik filtre temizliği

elektrostatik filtre yapımı